O mne

PETA33192015-Edit_300     foto (5)

Gynekológ a pôrodník s atestáciami I. a II. stupňa, vyštudoval lekársku fakultu v Bratislave – od r.1981 do r.2015 pôsobil na gynekologickom oddelení vo FNsP F. D. Roosevelta v B.Bystrici. Od r.2015 pôsobí v Žiari nad Hronom na gynekologickej ambulancii Pro Care.

Ako ste sa dostali k medicíne?

“K medicíne som sa dostal vďaka mojej starej mame, ktorej sa veľmi páčil môj kolega. Ďalším plusom pre moje rozhodnutie bola neznášanlivosť matematiky. To boli dva hlavné dôvody môjho rozhodnutia študovať lekársku fakultu. Na fakulte ma to už ťahalo gynekologickým smerom.”

Venujete sa gynekológii a gynekologickému poradenstvu. Čo by ste povedali o svojej praxi?

“Pracoval som takmer 34 rokov na gynekologicko-pôrodníckom oddelení v Banskej Bystrici, kde som sa venoval tehotným ženám. Porodil som okolo 2500 detičiek, vykonal som množstvo operácií. Práca gynekológa je veľmi zodpovedná, nie je to len tehotenstvo, pôrod, antikoncepcia, operácie, ale hlavne zodpovednosť za narodenie sa zdravého dieťatka a to je pocit, ktorý sa nedá nahradiť žiadnym iným.”

Máte nejaké zaujímavé úspechy?

“Úspechom je, že som zatiaľ zdravý a že robím svoju prácu rád a zodpovedne. Ak myslíte mimopracovnú úspechy – tak jedným z  top je výstup na Kilimandžaro pred dvomi rokmi.”

Máte nejaké zaujímavé príhody? O čom sa nielen ženy, informujú najčastejšie?

“Keďže som robil gynekologickú poradňu na iných fórach viac rokov, mám s tým bohaté skúsenosti. Poradňa sa týkala hlavne antikoncepcie a jedna z najzaujímavejších otázok bola, či pri užívaní antikoncepcii môže žena otehotnieť. Ďalšou zaujímavou otázkou bola otázka o tehotenstve po análnom sexe. Najčastejšie sa ženy informujú o antikoncepcii, potom o výtokoch, gynekologických operáciách, mal som veľa respondentiek z obdobia menopauzy.”

Vytvorili ste gynekologickú poradňu na internete. Čo by ste chceli odkázať návštevníkom Vašej stránky?

“Som rád, že sa mi podarilo poradňu vytvoriť, lebo z ohlasov na internete vidím, že chýba poradňa, ktorá sa zaoberá širším spektrom gynekologických problémov. Chýba promptné a takmer okamžité odpovedanie na otázky čitateliek. Túto medzeru by som chcel na gynekologickom poli vyplniť. Dúfam, že sa mi to podarí a že táto stránka bude mať stále stúpajúci počet návštevníčok s otázkami, ktoré budú ihneď a odborne informované o ich gynekologických problémoch.”

Dajte o nás vedieť:Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInTweet about this on TwitterEmail this to someone

Comments are closed